blog.Xinzerce.cz
Nejen o pozadí oblíbené české inzerce.
Jak prodat použité zboží na internetu?

Jak prodat použité zboží na internetu?

14.1.2013

Chcete prodat auto, počítač, mobilní telefon či nepotřebný kočárek? Právě pro Vás tu máme několik zajímavých rad a pakliže se jimi budete řídit, můžete své nabízené zboží na internetu prodat rychleji a bezpečně.

1. Už jste se rozhodli, že tu či onu nepotřebnou věc prodáte. V první řadě doporučujeme věnovat chvilku přípravě zboží. Zkompletujte veškeré příslušenství, produkt prohlédněte a případně jej vyčistěte, zvýšíte tak šanci na prodej. Jestli stále máte originální obal či záruční list (pokud zboží v záruce je), jedině dobře, kupující to jistě ocení.

2. Nyní nastal čas na zhotovení fotografií. Kvalitní a originální fotografie opět zvýší šanci, že se Vám na inzerát někdo ozve. Inzerát pak bude působit důvěryhodněji. Doporučujeme vyfotit reálný produkt, nikoliv do inzerátu přidávat produktové fotografie uložené z internetu. Nakupující si tak snadněji udělá obrázek o vzhledu a stavu výrobku, který nabízíte. Dobrou fotografií si zároveň můžete ušetřit spoustu času, který byste museli věnovat například rozesíláním fotografií potenciálním zájemcům.

3. V případě, že již máte k dispozici kvalitní fotografie, zaměřte se na přípravu zajímavého textu inzerátu. Nadpis by měl být jasný a poutavý, text inzerátu přiměřeně dlouhý, srozumitelný. Snažte se psát bez hrubek, opět vzbudíte větší důvěru. Nezapomeňte do textu uvést značku a parametry produktu, jeho stáří a stav (zda je nový, použitý, funkční či na náhradní díly). Vhodné je zároveň sepsat případné závady či poškození. Tím můžete opět ušetřit čas a nebudete muset odpovídat zájemcům na další dotazy.

Rozhodně uvádějte do textu inzerátu pouze pravdivé a nezkreslené informace, předejdete tak možným nedorozuměním. Dále můžete připsat, kdy a jak Vás mohou zájemci kontaktovat. Pokud uvádíte pouze telefonní číslo, upřesněte dny v týdnu či časové rozmezí, kdy budete k zastižení.

4. Cena produktu je velmi důležitou položkou. Před podáváním inzerátu doporučujeme srovnat si ceny použitého i nového zboží na internetu. Šanci na prodej zvýšíte, pokud Vámi stanovená cena bude samozřejmě nižší (alespoň o 10%), než cena zboží nového. Jestliže se Vám nedaří věc prodat, můžete cenu postupně snižovat, zároveň ale nebudete mít pocit, že jste nabídli zboží zbytečně nízko pod cenou.

5. Do kontaktních údajů vyplňte telefonní číslo, na kterém budete vždy k zastižení. Kupujícího pravděpodobně odradí, když se několikrát po sobě nedovolá. Pokud volíte emailový kontakt, efektivnější je email ve formátu jméno.příjmení@seznam.cz. U emailových adres typu xxxkocourek@seznam.cz nejspíše u kupujícího velkou důvěru nevzbudíte.

 

Připraveni? S podáním inzerátu můžete začít jednoduše a zcela bezplatně právě u nás na stránkách Xinzerce.cz.

 

Ve chvíli, kdy máte inzerát připravený a vložený, již nezbývá nic jiného, než čekat, až se Vám zájemci ozvou. A ještě jedna rada na závěr - vždy si s kupujícím sjednejte schůzku na veřejném místě, nezvěte ho rovnou k sobě domů. V dnešní době stále více platí pravidlo, že opatrnosti není nikdy nazbyt.

Máte nějaké další tipy? Neváhejte se s námi o ně podělit v naší diskuzi.

Přejeme Vám hodně štěstí při prodeji!

Tým Xinzerce.czKomentáře

© 2018 Xinzerce.cz - Kontakt