blog.Xinzerce.cz
Nejen o pozadí oblíbené české inzerce.
Jak vybrat dětský kočárek?

Jak vybrat dětský kočárek?

11.3.2013

Porod se nezadržitelně blíží, postýlka je smontovaná, dupačky snad desetkrát vyžehlené, přebalovací pultík praská ve švech, vše připraveno. Vše, kromě kočárku. Pověra, že se nemá kočárek kupovat před porodem už v dnešní době moc neplatí. Výrobci přeci nabízejí tolik různých druhů, jak se v tom má člověk vyznat a vybrat si za tak krátkou dobu?

V moderním světě plném vymožeností, kdy se všichni snaží najít kompromis mezi všemi typy “dopravních prostředků” pro děti, není možné striktně rozdělit kočárky do přesných kategorií. Přesto jsme se snažili rozdělení trochu zjednodušit, abychom Vám alespoň trochu usnadnili orientaci a výběr. 

Hluboké kočárky - kočárky určené pro nejmenší děti, dokud nezačnou samostatně sedět, tedy zhruba do jednoho roku. Konstrukce je vysoká a pevná, většinou není možné ji upravit. Tyto kočárky jsou velice prostorné, dobře dítě ochrání před nepříznivým počasím a zimou. Nespornou výhodou je také to, že díky vnitřnímu prostoru je snadné miminko na procházce i pohodlně přebalit.

Sportovní kočárky - vhodný pro děti již od 6 měsíců. Jsou lehké, stabilní a snadno ovladatelné. Pokud zvolíte lehčí kočárek s nafukovacími koly, je velmi praktický hlavně do terénu, na výlety, sport a jiné podobné aktivity. Do této kategorie můžeme zařadit i oblíbené trojkolky. 

Golfové hole - určené pro starší děti, které již umí sami chodit a bezpečně v kočárku sedět. Většinou mají menší tvrdá kolečka. Hodí se spíše na kratší přejezdy, do obchoďáků nebo za předpokladu, že dítko část cesty ujde po svých. 

Kombinované kočárky - tento typ kočárku Vám skvěle poslouží pro děti každého věku již od narození. Korbičky lze snadno měnit, často jsou v sadách hluboké korbičky i autosedačky, zároveň můžeme během chvíle přeměnit na sportovní kočárek. 

Sourozenecké kočárky a kočárky pro dvojčata - kočárky pro dvě a více dětí. Dnes již není problém sehnat sourozenecké kočárky pro různě staré děti v kombinaci hlubokého kočárku pro novorozeně a sportovního kočárku či golfek pro staršího potomka. 

Vždy pečlivě vybírejte a rozmyslete, jaký typ kočárku je pro Vás ideální. Myslete na to, v jakém terénu se budete nejčastěji pohybovat, zda v přírodě, kde oceníte kočárek sportovní s velkými nafukovacími koly a dobrým odpružením, nebo ve městě, kdy pro Vás může být důležitá hlavně váha a snadná manipulace. A nezapomeňte na brzdy! 

Všímejte si i materiálu a jeho údržby. Pokud budete s kočárkem často manipulovat a skládat jej například do auta, vybírejte raději z tmavších barev. Bílé kočárky jsou sice opravdu krásné, musíte ale počítat s tím, že možná brzy zapláčete nad každou neodstranitelnou šmouhou. Zjistěte si, zda je vůbec možné prát potah v pračce a nakolik stupňů. A pokud nakupujete již použité vozítko, rozhodně chtějte kočárek nejprve vidět a hlavně vyzkoušet, ať nekupujete zajíce v pytli.

 

Je pro Vaši rodinu výběr kočárku aktuálním tématem? Pak zavítejte do našeho dětského bazaru na stránkách Xinzerce.cz, kde můžete vybírat z nejrůznějších značek a typů kočárků pro děti

 

Přejeme Vám mnoho šťastně najetých kilometrů.

Tým Xinzerce.czKomentáře

© 2017 Xinzerce.cz - Kontakt